Canlı Nargile Nedir? Nasıl Yapılır?

Canlı Nargile Nedir? Nasıl Yapılır?

28 Nisan 2020
Merhabalar bugün sizlere "Canlı nargile nedir? Nasıl yapılır?" bundan bahsedeceğiz. Belki de birçoğunuzun ilk kez duyacağı canlı nargile kavramı ülkemizde ve dünyada gittikçe yaygınlaşan bir akımdır. Canlı nargile, organik nargile, naturel nargile olarakta adlandırılır.
Canlı nargile, nargilede bulunan lüle kısmının yerine meyve kullanılması olayıdır. Yani lüle kullanmadan gerçek bir meyve kullanarak lülenin yaptığı görevi bir meyve ile yapabilirsiniz. Bu sayede nargile kullandığınız meyve aroması ile harmanlanacaktır. Oldukça keyifli ve nargile severlerin günümüzde sıkça tercih ettiği bu canlı nargileler gerçekten denemeye değer.
Organik nargile için sadece gerçek bir meyveye ihtiyacınız var. Oldukça sık tercih edilen bu nargileler cafelerde oldukça yüksek fiyatlara satılmaktadır. Ancak bu organik nargileyi kendi nargilenizde de çok kolaylıkla hazırlayıp deneyebilirsiniz. Canlı nargileyi her türlü dişi lüle takılabilen nargilelerde deneyebilirsiniz.

Canlı Nargile Nasıl Hazırlanır?

Canlı nargile hazırlamadan önce karar vermeniz gereken en önemli şey damak tadınıza uygun kalın kabuklu bir meyve seçmeniz. Genellikle portakal, limon, ananas, kavun, karpuz, elma, nar gibi birçok meyve kullanabilirsiniz. 
canlı nargile

Meyve seçiminizi yaptıktan sonra sıra geldi meyvenin içini boşaltmaya. Bu işlemi yapmadan önce ne yapacağınızı iyi anlamış olmanız gerekiyor. Yani hazırlayacağınız şey aslında bir lüle ve meyvenizin bir tarafını tütün koyacağınız kısmı olarak yani lülenin üst kısmı olarak diğer tarafını ise nargilenize oturacak kısmı olarak düşünmelisiniz. Buna göre tütün koyacağınız kısmı meyvenin çapına yakın şekilde kesmelisiniz. Seçtiğiniz meyveyi alttan ve üstten bir miktar kesmeniz gerekiyor. Yandaki şekilde görebilirsiniz.
Bu işlemleri tamamladıktan sonra meyve içerisine tütün doldurarak nargilemizin üzerine yerleştiriyoruz. Yerleştirdiğimiz kısımdan yani alt kesik olarak belirttiğimiz alanın nargileye tam olarak oturması gerekir boşluk kalır, hava alırsa iyi bir duman alamayabilirsiniz. İçi tütün dolu meyvenizi nargilenizin lüle kısmına oturttuktan sonra tek yapmanız gereken közlük veya bir alüminyum folyo ile meyvenin meyvenin üst kısmını kapatarak közleri üzerine koymanız. Birkaç dakika içerisinde tütününüz ısınarak duman vermeye başlayacaktır. Keyifli içimler...

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.