Elektronik Nargile ve Elektronik Sigara Nedir?

Elektronik Nargile ve Elektronik Sigara Nedir?

28 Nisan 2020
Elektronik nargile bir başka deyişle elektronik sigara da denilir. Hem nargile hem de sigara benzeri bir araçtır. Elektronik sigarayı elektronik nargileden ayıran tek fark cihazınız 20 watt'ın üzerine çıkabiliyorsa kullandığınz ürün aynı zamanda bir elektronik nargiledir. Çeşitli aromalara sahip likitleri sayesinde nargile benzeri bir tat verir. Ancak nargile alternatifi olarak değil daha çok sigarayı bırakmaya çalışan kişilerin tercih ettiği bir üründür. Bu elektronik nargilelerin en büyük farkı sıvı bir likiti ısıtarak buharlaştırmasıdır. Yani bir elektronik devre ve pil yardımı ile likiti buhara dönüştürür. Bu nedenle daha zararlı olduğu düşünülmektedir.
Elektronik sigaralar sıvı likitin pil tarafından ısıtılarak buharlaşmasını sağlayan bir üründür. Elektronik sigara içinde su, nikotin, propilen glikol, gliserol, tatlandırıcılar ve aromalar bulunmaktadır.
Günümüzde yeni yeni tanınan bu ürünler hakkında pek fazla farklı görüş vardır. Bugüne kadar yaklaşık 20.000 kişinin tercih ettiği elektronik nargileler hakkında pek fazla olumsuz görüş vardır ve ülkemizde satışı yasaktır. Genellikle internet üzerinden satışı yapılan bu ürünler hakkında bilimin ortaya koyduğu bulgular ciddi derecede vahimdir. Fareler üzerinde yapılan elektronik sigara dumanına maruz kalan farelerde akciğer hasarı oluştuğu saptanmıştır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.