En Güzel Nargile Aromaları Hangileridir?

En Güzel Nargile Aromaları Hangileridir?

28 Nisan 2020
Özellikle yaz aylarınının vazgeçilmezi olan nargile arkadaş ortamlarına renk katan, keyif veren, sohbet ve muhabbeti arttıran en iyi araçlardan biridir. Nargile severlerin her birinin en çok beğendiğ bir tütün aroması vardır. 

Nargile Tütünü Nedir?

Nargile tütünü dediğimiz şey aslında tömbeki bitkisinin yaprağının ince ince kıyılması ve farklı aromalarla zenginleştirilerek sunulmasıdır. Tömbeki yaklaşık 100cm boyunda kalın yapraklı ve damarlı bir bitki türüdür. Tömbeki direk kullanılan bir bitki değildir nargile tütünü oluncaya kadar birçok işlemden geçmektedir. Nargile tütününün ham maddesi olan tömbeki ülkemizde Hatay ve çevresinde de bolca yetiştirilir.

En Sevilen Aromalar

Nargilelerin gittikçe yaygınlaşmasıyla birlikte her geçen gün yeni tatlar da ortaya çıkmaktadır. Birçok farklı aroma tütün ile harmanlanarak nargile severlere sunulmaktadır. Nargile severlerin çokça tercih ettiği bazı aromalar ise bazen birbirleri ile de harmanlanır. Bu şekilde birden fazla tütünün karıştırılması ile birden fazla aromayı aynı anda tadabilir ve farklı tatlar elde edilebilir.
"En güzel nargile tütünü hangisidir?" sorusuna net ve tek bir cevap verilebilmesi mümkün değildir. Zevkler ve tatlar kişiden kişiye göre farklılık gösteren kavramlardır. Ancak yinede insanlar tarafından çokça beğenilen ve tercih edilen aromaları bugün sizler için bu makalemizde derleyeceğiz.
Genellikle ülkemizde çokça tercih edilen nargile tütün aromalarını sırasıyla saymaya çalışacağım. Bu tütünler elma aroması, nane aroması, karpuz aroması, kavun aroması, çilek aroması, anason aroması, vişne aroması, vanilya aroması, limon aroması, cappucino aroması, çikolata aroması, kaptan black aroması, siyah üzüm aroması, hindistancevizi aroması, tatlı elma aroması, muz aroması, damlasakızı aroması, tarçın aroması, üzüm aroması, böğürtlen aroması, şeftali aroması, portakal aroması, mango aroması, nar aroması, ananas aroması, karamel aroması, fındık aroması, kivi aroması, ahududu aroması, gül aroması, kola aroması, tropikal aroması gibi birçok aroma  tercih edilir.
Bunların dışında bir de en çok tercih edilen karışımları şu şekilde sıralayabiliriz; 
- elma nane
- nane limon
- vişne nane
- şeftali nane
- şeftali muz kavun
- karamel süt
- damlasakızı nane
- ananas mango çilek
- bisküvi vanilya çilek
- kola limon
- bal süt muz tarçın
- karpuz çilek
- böğütrlen üzüm çilek karpuz
- gül karpuz nane
- damlasakızı kiraz gül
Bunlar nargile severlerin sıkça tercih ettiği nargile aromaları karışımıdır. Siz de kendiniz evde birden fazla aromalı tütünü karıştırararak damak tadınıza uygun karışımı bulabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.