Hangi Marpucu Kullanmalıyım?

Hangi Marpucu Kullanmalıyım?

28 Nisan 2020
En az nargile seçimi kadar marpuç seçimide önemlidir. Deri marpuç, vinneks marpuç, silikon marpuç, kullan at marpuç gibi birçok marpuç çeşidi vardır. Bu marpuçlar hakkında genel olarak bilgi vereceğiz ve marpuç seçimi yapılırken kullanım tarzınıza göre marpuç seçimi yapmalısınız.
Deri ve Vinneks Marpuçlar
Deri ve vinneks marpuçlar görsel olarak güzel görünsede çok uzun ömürlü ve dayanıklı değillerdir. Bu marpuçlar zamanla nargile neminden olumsuz olarak etkilenirler. Hem şekil itibariyle ilk günkü görünümünü kaybedecek hemde zamanla parçalanarak içim esnasında kopan parçalar ağzınıza gelecek ve içim zevkinizi olumsuz etkileyecektir. Eğer yinede deri yada vinneks marpuç tercih edecekseniz marpuçucunuzu belli aralıklarla yıpranmaya bağlı yenilemeniz gerekecek. 
Ayrıca dayanıklılık dışında diğer bir dezavantajı ise koku tutma özelliğidir. Nargile aromalarınıza göre marpucunuzu çeşitlendirmek durumunda kalırsınız.
Silikon Marpuçlar
Silikon marpuçlar hem dayanıklı hemde kolayca temizlenebildikleri için oldukça fazla tercih edilirler. Hem daha düşük maliyetlidir hemde tütün aromalarınıza göre birden fazla marpuç almanızada gerek kalmaz. Ancak bu marpucunda yine uzun vadede yenilenmesi gerekir.
Kullan At Marpuçlar
Daha çok kafe gibi birden fazla kişinin kullandığı alanlarda kullanılırlar ancak ev kullanıcılarıda farklı aromaların marpuçlara sinmesini önlemek amacıyla tek kullanımlık marpuçlar tercih edebilirler.
Temel olarak tüm marpuçlarda dikkat edilmesi gereken en temel özelliklerden bir diğeri ise marpuç iç genişliğidir ve buna bağlı olarak hava akışının rahat olabilmesidir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.