İnsanlar Neden Nargile İçer?

İnsanlar Neden Nargile İçer?

28 Nisan 2020
Birçok yazımızda bahsettiğimiz gibi nargile yüzyıllardır insanlar tarafından sevilerek kullanılan bir tütün içme aracıdır. Tari boyunca birçok köklü değişim gösteren nargileler günümüze kadar ulaşmıştır.
Nargile diğer tütün ürünlerinden hem çalışma prensibi olarak hemde içimi birazcık farklıdır.  Diğer tütün ürünlerine kıyasla nargile sosyal bir olgudur. Yani bireysel tüketimden ziyade kalabalık ortamlarda hoşsohbetin vazgeçilmez bir parçasıdır. Nargilenin olmazsa olmazları demli bir çay veya soğuk bir içecek kalabalık bir dost ortamı ve koyu bir muhabbettir. Diğer tütün ürünlerindeki gibi mutlu olduğunuzda, üzüldüğünüzde bir nargile içeyim şeklinde değil arkadaş ortamlarında içilen sosyal bir üründür nargile.
Sigara, pipo, puro gibi günde birkaç kez içilen bir bağımlılık değil arkadaşlarınızla haftada 1-2 kere içilen bir tütün içme aracıdır. Hem maliyeti daha düşük hemde sürekli kullanmak zorunda olduğunuz bir bağımlılık olarak düşünülemez. Nargile severler nargileden haz alırlar ve sevdiği dostlarıyla muhabbet esnasında içmek onlar için keyiflidir.
Diğer tütün ürünleri ile tanışmamış pekçok kişi nargile içebilir. Genellikle bu durum garipsenir ancak yukarıda da bahsettiğim gibi nargile diğer ürünler gibi bir bağımlılık haline gelmeyişi, birçok aromaya sahip olması, diğer tütün ürünleri gibi içim sonrası kötü bir koku bırakmaması gibi avantajlara sahiptir. 
Tüm tütün ürünleri insan sağlığına zararlıdır ancak nargilenin diğer tütün ürünlerinden daha zararlı olduğu bizce bir şehir efsanesidir. Çünkü bunu kanıtlar nitelikte bir bilimsel araştırma olmadığı gibi nargile kullanıcıları diğer tütün ürünleri kullanıcıları gibi hissedilebilir olumsuz etkileri göstermez.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.