Muhteşem bir nargile için deneyimi yaşamanın sırları

Muhteşem bir nargile için deneyimi yaşamanın sırları

28 Nisan 2020
Nargileyi belki birçok kez içtiniz. Belkide ilk kez içeceksiniz. Ancak her iki durumdada içtiğiniz bazı nargilelerin tadı hep damağınızda kalacak ve tüm içtiğiniz nargileler onun gibi olsun isteyeceksiniz. İşte nargilede o muhteşem tadı yakalayabilmenin bazı incelikleri var.
Nargile bazen yanar, bazen ağır, bazen ise hafif olur ve birtürlü istediğiniz tadı elde edemezsiniz. Cafelerde içtiğiniz nargilelerde bazen birbirini tutmaz bir önceki yada birkaç kez önceki içtiğiniz nargile gibi olsun istersiniz ama nafile. Bunun birçok sebebi vardır. Bunlardan bazıları kullanılan nargile takımı, tütün, köz ile alakalıdır. Ancak bazılarıda nargilenin nasıl hazırlandığıyla alakalıdır. Nargileyi hazırlarken dikkat edeceğiniz bazı küçük hususlar için kalitesini çok fazla etkileyebilir.

Nargile Hazırlamanın İncelikleri

1- Nargile takımı: Nargile takımı içim kalitesini etkileyen en önemli etkenlerdendir. Eğer kullandığınız nargile takımının performansı iyi değilse en iyi tütünü en iyi közü de kullansanız istediğiniz sonucu alamazsınız bu anlamda ilk yapmanız gereken şey iyi bir nargile takımı seçmektir. İyi bir nargile nasıl seçilir bu konu hakkında detaylı bilgiye https://www.odumantr.com/blog/icerik/yeni-baslayanlar-icin-nargileye-ilk-adim linkten ulaşabilirsiniz.
2- Lüle: Kullandığınız lüle iyi temizlenmiş veya yeni bir lüle olmalıdır. Farklı aromalara sahip tütünlerle kullanılmış lülelere koku siner ve bir sonraki içiminizde karışık bir tat oluşur. Lülenize daha önceki tütün aromalarının sinmediğine emin olmalısınız.
3- Nargile Tütünü: Nargile tütününüzün orijinal olduğundan emin olmalısınız zira piyasada çok fazla sahte tütün bulunmaktadır. Sahte tütünler orijinal tütünlere sadece görsel olarak benzerler ancak ne tadı nede kokusu orijinal tütünler gibi olmaz. Bunun Haricinde birden fazla aromayı harmanlayacaksanız eğer mutlaka uyumlu tatları bir arada kullanmalısınız. Örneğin elma-nane aroması gibi. Bu konu hakkında detaylı bilgi için https://www.odumantr.com/blog/icerik/en-guzel-nargile-aromalari-hangileridir linke tıklayınız. 
Bunun dışında tütünleri istediğiniz oranda koyarak lüleye koymadan önce dışarıda iyice harmanlamalı ve lüleye seyrek olarak doldurmalısınız. Eğer lülenize tıka basa tütün doldurursanız nargileniz hem kısa sürede yanar ve tadı bozulur hem de hava akışını zorlaştıracağı için çekimi zor olacaktır.
4- Nargile Közü: En iyi nargile kömürü hangisidir bunu geçmişteki makalemizde sizlere detaylı olarak anlatmıştık bu konuya yeniden girmeyeceğiz. Aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz https://www.odumantr.com/blog/icerik/en-iyi-nargile-komuru-hangisidir. Ancak burada önemli olan kömürleri tam olarak yakmanızdır. Tam olarak yanmayan kömürler acı bir tat verir. Bunun dışında bir diğer konu ise lülenizin üzerine kaç adet kömür koyduğunuzdur. Koyduğunuz kömür adedini iyi dengelemelisiniz. Genellikle küp kömürler için 2 ideal olacaktır ancak az yada çok gelmesi durumunda bir tane arttırabilir veya bir tane azaltabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.