Nargile İçin Altın Tavsiyeler

Nargile İçin Altın Tavsiyeler

28 Nisan 2020
Eğer sizde nargile içmeyi seviyor ancak nargile hakkında pek fazla bilgiye sahip değilseniz, işin uzmanından altın tavsiyeler yazımızı mutlaka okumalısınız.

Nargile Seçimi

Eğer güzel bir nargile içmek istiyorsanız önce en doğru seçmeniz gereken şey nargile takımınızdır. Güzel bir içim için güzel bir nargile takımı şarttır. Nargile takımınızı seçerken hava akışı başarılı olan bir nargile takımı seçmelisiniz. Bunun yanında iyi tasarlanmış ve kaliteli bir nargile almanızı öneririm.

Tütün Seçimi

Mutlaka bilindik ve kaliteli markaları tercih edin. Bu yazımızda size marka isimleri veremeyeceğim ancak piyasada satın alabileceğiniz 4-5 adet kaliteli marka tütün vardır. Bu markaları tütün satın aldığınız yerlere danışabilirsiniz ancak bizim burada size verebileceğimiz öneri sahte tütünlere dikkat etmenizdir. Ülkemizde ithal tütünlerin yasaklanması ile birlikte sahte tütünler çok yaygın hale gelmiştir.

Aroma Seçimi

En az tütün ve kömür seçimi kadar aroma seçimide çok önemlidir. Aslında bu konu göreceli bir kavramdır aromaların insanların damak tatları ile değişkenlik gösterebilir. Bazı insanlar ekşi severken bazı insanlar tatlı sevebilir.
Aroma seçerken başlangıçta ayırt etmeniz gereken şey ekşi tatlı ayrımını yapmanızdır. Tatlı tatlarla tatlı, ekşi tatlarla ekşi kullanmalısınız. Sadece ekşi ve tatlı olarak iki grupta ayırmamız yetersiz olacaktır ayrıca benzer tatlar vardır bu benzer tatları aynı anda denerseniz aradığınız lezzete ulaşamayabilirsiniz. Örneğin kavun ve mango benzer tatlardır bu tarz karışımları tavsiye etmeyiz. Nane ve bal gibi ara tatları kullanarak kolayca başarılı ve farklı tatlar elde edebilirsiniz.

Kömür Seçimi

Nargile severlerin sıkça yaptığı hatalardan biride başarılı bir kömür seçmemiş olmasıdır. Kalitesiz kömürler nargile tadını bozacağı gibi bir de baş ağrısı yapar. Bu nedenle nargile keyfiniz hüsranla sonuçlanabilir. Eğer keyifli ve baş ağrısı yapmayan bir nargile içmek isterseniz mutlaka meşe kömürü kullanmalısınız. Meşe kömürü diğer kömürler gibi yapay olarak elde edilmez doğaldır. Diğer küp kömürler birleştirilmek için çeşitli kimyasallar kullanılır. Meşe kömürü ise doğaldır.

Lüle Seçimi

Lülenizi çok derin ve büyük lüleler yerine daha küçük ve derin olmayan lülelerden seçmenizi öneririm. Derin lülelerde üstteki tütünler yanar alttaki tütünlere ısı ulaşmaz ve kullanılmadan çöpe gider. Bu nedenle yüzeysel lüleler daha başarılıdır.

Mutlaka Közlük Kullanın

Alüminyum folyolar incedir ve közünüzün doğrudan tütününüze temas etmesini sağlar. Bu durumda nargileniz çabucak yanarak kötü tat verecektir. Eğer bir ignis(közlük) kullanırsanız daha uzun ve daha keyifli bir içim elde edebilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.