Nargile Keyfi

Nargile Keyfi

28 Nisan 2020
Nargile diğer tütün ürünlerinden farklıdır ve nargile severler bunu bilir. Öncelikle sosyal bir olaydır ve birden fazla kişi ile içildiğinde daha keyifli olur. Aromatik tadı ve otantik görüntüsüyle hem iyi hissetmenizi hem de zengin aromaların damağınızda hoş bir tat bırakmasını sağlar.
Özellikle İstanbul'da nargile içiebilecek birçok mekan vardır. Hem tarihi dokusu hem de deniz kıyısında veya hoş manzaralı cafeleriyle ayrı bir tattır İstanbul'da nargile içmek. Bu kültüründe gittikçe yaygınlaşması ile birlikte hem tütün çeşitliliği artmış hem de birçok nargile mekanı birbirinden iyi nargile yapmanın yarışı içerisine girmişlerdir. Bu mekanlara bazen Beşiktaşta, bazen Tophanede, bazen Fatihte ve bazende İstanbulun farklı yerlerinde rastlamak mümkün. Ancak nargile gurmelerinin damak tatlarına en uygun nargileyi kendileri bulmaları gerekir bizim bu konuda bir öneride bulunmamız doğru olmaz.
Adı üstünde bu bir keyif aracıdır bir bağımlılık değil. Bu nedenle birçok nargile sever farklı periyotlarda nargile içmektedir. Bu konu kişinin tercihine göre değişkenlik gösterir. Kimi her gün, kimi haftada 1-2, kimi ayda bir nargile içer. Herkes damak tadına en uygun aromayı seçer ve nargilesini sipariş eder yada evinde nargilesini kendisi hazırlar. Ancak güzel hazırlanmış nargileler psikolojik bir bağımlılığa neden olabilir :) Bu nedenle profesyonel ellerden çıkmış nargileler daha fazla keyif verir. Ancak profesyonel ellerden kastımız sadece cafeler değil. Evde de güzel bir nargile hazırlamanız mümkün. Bu konuda geçmiş blog yazılarıma bakarsanız iyi nargile'nin nasıl olması gerektiğini açıkladık.

Evde nargile konusuna gelince; bu yöntem çok daha ekonomiktir. Cafelerdeki maaliyetler biraz daha yüksek olabilir. Bu nedenle birçok kullanıcı nargile satınalarak evde kendi nargilesin hazırlamaktadır. Evde nargile hazırlamak zahmetlidir ancak bunu istediğiniz saatte ve istediğiniz zaman yapabilirsiniz. Özelliklede terası olan yada açık alana sahip bir eve sahipseniz bu tam sizin için biçilmiş bir kaftandır diyebiliriz. Havalandırması zayıf veya tamamen kapalı olan alanlarda nargile içilmesini önermeyiz bu hem aldığınız keyfi düşürecek hemde baş ağrısı yapabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.