Nargile Kurulumu

Nargile Kurulumu

28 Nisan 2020
nargileEğer bir Oduman Nargile siparişi verdiyseniz ve nasıl kurulacağı hakkında yeterli bilginiz yoksa aşağıdaki talimatları okuyarak kurulumunuzu tamamlayabilirsiniz. Ayrıca sorunsuz ve keyifli bir içim için ideal bir kurulum yaparken nelere dikkat etmeniz gerekentiğini kısaca sizlerle paylaşacağız.
 

1. Nargile Temel Parçalarının Montajı

Öncelikle almış olduğunuz Oduman Nargileyi paketinden açınız. Ardından cam şişeye uygun ölçüde su ilave ediniz. Su seviyesi sorunsuz bir içim için önemlidir. Ser borusunun 1-2 parmak üzerine çıkacak seviyede su ilave edilmelidir. Uygun miktarda su ilavesinin ardından ser borusunu tepsi şişe ve ser borusu arasında kalacak şekilde montajlanmalıdır. Bu işlemden sonra çift çıkışlı olan nargilemizden marpuç contasını sökerek marpuçu monte ediyoruz. Eğer birden fazla marpuçla kullanmak isterseniz diğer contayı da sökerek o çıkışada marpuç ilave edebilirsiniz. 

2. Lüle Montajı

lüleYukarıdaki işlemleri eksiksiz uyguladığınızda nargile gövde kurulumunu sorunsuz tamamlamış olursunuz.

Tüm bu işlemler sonrasında lülenizi alarak lüle contası ile birlikte nargilenizin üst kısmına yani ser borusunun ucuna gelecek şekilde oturtunuz.
Lülenizin iyice oturduğuna emin olun çünkü közlük ve közler lüle üzerine oturacağı için düşmesi tehlike yaratabilir.

 

3. Tütün Seçimi ve Kullanımı

Kullandığınız tütünler doğrudan nargilenizin tadını etkileyecektir. O nedenle kullandığınız tütünleri özenle seçmelisiniz. 
Tütünlerinizi hazırlayarak lüle içerisine sıkıştırmadan uygun miktarda yerleştiriniz. Lütfen lülenizin tamamını tütünle doldurmayınız. Lüle üzerinde 3/1 oranında boşluk kalmalıdır. Aksi taktirde tütünleriniz közlüğe yapışarak yanacaktır ve acı bir tat verecektir.
közlük ignis
 

4. Közlük Montajı

Ardından közlüğünüzü lüle üzerine oturtunuz. Közlüğün tam olarak oturduğundan emin olduktan sonra közlerinizi közlük içerisine yerleştiriniz. Közlüğe uygun miktarda köz koyunuz. Köz miktarını duman oranına göre arttırıp azaltabilirsiniz.
Nargileniz içime hazır.
 
Kısaca ideal bir nargile kurulumu için yukarıdaki hususları uygulamanız yeterli olacaktır. Ancak yinede soru görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.