x
Nargile Malzemeleri ve Aksesuarlar Hakkında

Nargile Malzemeleri ve Aksesuarlar Hakkında

27 Nisan 2020
Nargile geçmişten günümüze birçok insanın sevdiği tütün içme aracıdır. Nargileyi oluşturan temel birçok parça vardır ancak bu parçaların yanısıra nargile içmek için gerekli olan veya içimi kolayaştırabilecek birçok yedek parçası vardır. İşte bu temel parçalar dışında kalan nargile elemanlarına nargile malzemesi denir. Örnek vermek gerekirse lüle, marpuç, sipsi, nargile tütünü, nargile kömürü, ignis gibi daha birçok parça sayılabilir. 
 

Temel Parçalar

Nargilenin temel parçalarına kısaca deyinecek olursak; şişesi, ser borusu, tepsisi olarak sayabiliriz. Ancak nargile içmek için sadece yukarıda saydığım parçalar yeterli olmayacaktır. Nargile içmek için gerekli olan bazı nargile malzemelerine de sahip olmak gerekir. Örneğin tüm bu temel parçalar ile nargile takımınızı kurdunuz ancak nargile tütününüzü koyabilmeniz için bir lüleye ihtiyacınız vardır. Lüle birçok nargile takımının içerisinden çıkmaz haricen satılan bir parçadır ancak nargilenin olmazsa olmazlarındandır. Diyelimki lüleye sahipsiniz ancak yinede yeterli değil nargile tütünü, köz, közlük, sipsi gibi birçok nargile malzemesi gerekir. 
 
Keyifli bir nargile içimi için nargile malzemeleriniz eksiksiz olmalıdır. Yukarıda saydığımız temel nargile takımı parçaları ve nargile malzemelerine sahipseniz keyifli ve kolay bir nargile içebilirsiniz.
 

Püf Noktalar

Günümüzde nargile içicilerinin işlerini klaylaştırabilecek sayısız yan ürünler vardır. Örneğin közünüzü bir ateş yardımıyla yakabilirsiniz ancak bu zor ve uğraştırıcıdır bunun yerine bir köz makinesine sahipseniz oldukça kolay ve çabuk közünüzü yakarak nargilenizi hemen içmeye başlayabilirsiniz. Üstelik köz makinesi kullanarak yaktığınız közlerin tamamı yanar ve nargile içimi sırasında köz tadı almazsınız. Bunun dışında ignis(közlük) denilen parça ise yaktığınız nargile közünü içerisine koyarak doğrudan nargilenizin üzerine koyabilirsiniz bu sayede nargile közü, köz parçacıkları ve oluşan küller etrada saçılmaz ayrıca nargile kömürünüz doğrudan tütününüze temas etmediği için de nargile tütününüz fazla yanarak acı bir tat gelmesine neden olmaz. Cafelerde nargile içenler bilir mutlaka sipsi ile ikram ederler bu nedenle sipsi kullanımını bir çoğumuz biliyoruzdur. Tabi bir de sahip olduğunuz nargile takımı birden fazla çıkışa sahip ise ve nargilenizi tek başınıza kullanmıyorsanız mutlaka birden fazla marpuç ile kullanmanızı öneririz. Bu sayede kalabalık ortamlarda nargilenizi içerken birden fazla ağızlıktan aynı anda içim sağlanabilir. 
 

Yedek Camlar

Bir nargile severin başına gelebilecek en vahim olayların başında nargile takımının zarar görmesi gelebilir. Üzülmeyin çünkü bizden aldığınız tüm nargile modellerinin yedek camlarınıda satıyoruz bu nedenle firmamız tarafından satın almış olduğunuz nargileniz zarar görmüş olsa dahi yedek parçasını kolaylıkla temin edebilirsiniz. Nargilelerin en çok zarar gören parçalarının başında cam olması nedeniyle nargile şişeleri gelir. Şişeler sağlamdır ancak yinede eğer yüksek biryerden sert zemine düşmesi durumunda zarar görebilir. Basit darbelerde kolayca kırılmayacak şekilde kalın bir camdan üretilen nargile şişeleri nargilelerin en temel parçalarındandır ve birçok nargile satıcısı genellikle yedek parçalarını piyasaya çıkarmazlar. Bu nedenle nargile şişesinin hasar görsemi ile bu konuda mağdur olan birçok nargile kullanıcı vardır ancak biz Oduman Nargile olarak yedek camlarımızın tamamını satıyoruz ve bu yedek camları web sitemizden de temin edebilirsiniz.
Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.