Nargile Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Nargile Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

28 Nisan 2020

Öncelikle seçeceğiniz nargile takımını belirlerken sizler için önemli olan kriterleri gözden geçirmeniz gerekmektedir. Yani sürekli olarak evde yada ofisinizde kullanabileceğiniz bir nargile takımı mı yoksa seyahatlerinizde yanınızda taşıyabileceğiniz bir nargile takımı mı? Örneğin nargilenin boyutu bazı insanlar için en önemli kriter olurken bazı insanlar için nargile fiyatı önemli kriter olabilir. İşte bu nedenle nargile seçimi yaparken kişiden kişiye değişiklik gösterebilen birçok materyal vardır. Biz aşağıda birkaç başlıkta bu konulara değinmeye çalışacağız.

Nargile Malzemesi

Nargile seçerken aslında birçoğumuzun pek fazla dikkat etmediği konuların başında nargile malzemesi gelir. Nargile malzemesi kısaca nargilenin üretildiği malzeme demektedir. Piyasada birçok nargile çeşidi vardır. Bunlardan birkaçını sıralamamız gerekirse alüminyum nargile, çelik nargile, döküm nargile, cam nargile, pirinç nargile gibi birçok çeşit mevcuttur. Nargile üretiminde kullanılan malzemeler doğrudan nargile fiyatlarını etkilemektedir bu nedenle piyasada oldukça farklı fiyatlarda nargile bulabilirsiniz. Firmamız içim kalitesini düşürebilecek ve ürün kaliteni düşürebilecek nargile çeşitlerini üretmemektedir. Biz Oduman olarak belirli standartlarda nargile üretimi yapmaktayız. Firmamız cam, çelik, pirinç ve döküm nargile üretmektedir.  Bu nedenle sizde bir Oduman Nargile satın alacaksanız eğer dikkat etmeniz gereken konular bütçeniz ve taşınabilirlik ile ilgilidir. 

Taşınabilirlik

Yeni nesil nargile çeşitlerinde artık oldukça ön plana çıkan konulardan biridir taşınabilirlik. Seçeceğiniz nargile boyutları nargile kullanım alanınıza göre değişebilir. Üretmiş olduğumuz travel nargile çeşitlerini seyahate çıkarkende yanınızda taşımanız çok kolay.  Bu nargileler hem içim kalitesini düşürmez hemde oldukça az yer kaplarlar. Travel nargileler ile birlikte ücretsiz olarak gönderilen çantaları sayesinde taşınabilir nargile alanında yeni bir sayfa açılmıştır. Bize göre taşınabilir nargile almak daha doğru bir tercih olacaktır.
Eğer sizin için nargile taşınabilirliği ön planda değil ise farklı dekoratif ve daha büyük boyutlarda olan nargilelerden birini de seçebilirsiniz.

Nargile Fiyatları

Nargile fiyatları ürün kalitesine ve üreticilerin satış politikalarına göre değişebilir. Bize göre nargile kalitesine ve markasına dikkat edilmeksizin doğrudan ekonomik nargileyi seçmek yanlış bir tercih olacaktır. Çünkü ürün kalitesi düşük bir nargile satın aldığınızda içim kalitesi daha düşük ve nargile ömrü daha kısa olabilir bu nedenle yeni bir nargile daha almak maliyeti daha fazla arttıracaktır. O nedenle en başında nargile seçimi yaparken markasına ve kullanılan ürünlere dikkat edilmesi gerekir.

Nargileyi Oluşturan Parçalar

Şişe, Ser, Lüle, Marpuç, Maşa, Sipsi, Tütün, Köz şeklindedir. Bu malzemelerden bazıları satın aldığınız nargile takımı içerisinde yer almayacaktır. O nedenle satın aldığınız nargile takımına ek olarak köz, tütün, sipsi ve maşayı da ayrıca satın almanız gerekecektir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.