Nargilenin Dünyadaki Değişimi

Nargilenin Dünyadaki Değişimi

28 Nisan 2020

ODUMAN NARGİLE

Nargile denildiğinde akla en başta pirinç malzemeden yapılan döküm nargile takımları gelir. Ancak artık gelişen ve değişen dünya pazarında nargile takımları da değişimin tadını çoktan aldı.

 

Avrupa ülkeleri, Rusya ve Amerika'da başlayan bu değişim rüzgarı, geleneksel nargileci olan Türkiye'ye biraz daha geç gelmiş oldu. Ancak son 4 yıldır bu değişimin yavaş yavaş başladığını ve gün geçtikçe de hızını artırdığını söyleyebiliriz.

 

Türkiye'de bu değişimin başını çeken marka Oduman Nargile'dir. Ürettiği ürünlerle dünya pazarında hakettiği yeri bulmuş ve bir marka stratejisi oluşturarak hayata geçirmeyi başarmış, alanında tek Türk markasıdır ve ülkemizi yurt dışında gururla temsil eder.

 

Bu değişim rüzgarı ile dünyada üretilen ürünler, geleneksel döküm pirinç nargile takımlarını geride bırakmış, CNC makinalar ile standart üretim hedeflenmiş ve döküm yerine çelik, aluminyum ya da tamamı cam olacak şekilde tasarımlar yapılmıştır. Cam, çelik ya da aluminyum nargile takımları pirinç dökümün yerini almaya başlamış ve sürekli olarak yeni tasarımlarla gelişime devam etmektedirler.

 

Geleneksel hatlara ve renklere sahip çelik nargile takımları da bulunur ki bu da geleneksel tasarım seven nargile severlere kaliteyi aynı anda sunmak anlamına geliyor.

 

Artık nargile içicileri sadece nargilenin tadına ya da çıkan dumanına değil, kalite, içim kolaylığı, hijyen, uzun ürün ömrü ve tasarımına da dikkat ediyor. Hal böyle olunca beklenti artıyor, beklenti arttıkça rekabet artıyor ve bu sayede tüketiciye giden ürün her geçen gün daha iyi olmaya başlıyor ve değişim hızla devam ediyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.