Nargileye Su Yerine Kola veya Süt Konulursa Ne Olur?

Nargileye Su Yerine Kola veya Süt Konulursa Ne Olur?

28 Nisan 2020
Bugünkü köşemizde nargilemizin su haznesine su yerine kola ve süt koymayı deneyeceğiz. Nargile tütünleri yüzlerce çeşit aroma ile zenginleştirilmiştir ancak farklı tatlar arayan ve daha yoğun lezzet arayanlar için nargile suyunu da zenginleştirmek mümkün. Birçok insan nargile suyu yerine süt, kola veya su içerisine buz ve/veya meyve koyarak doğal aroma elde ediyor. Bu sayede yapay aromaların verdiği hazzın ötesine geçilmiş oluyor.

Sütlü Nargile

Öncelikle su yerine soğuk süt konulması daha yumuşak bir içim sunar. Buna ekstra olarak kakao ve buz ilave edebilirsiniz. Ancak süt yapısı itibariyle köpürecektir bunu önlemenin en pratik yolu biraz kahve ilave etmektir. 

Kolalı Nargile

Kola ise nargile için hoş bir aroma vericidir. Kolalı tütünlere benzer bir tat elde edebilirsiniz ancak doğrudan kolayla yapılmış nargilenin keyfi farklıdır. Hem daha yoğun bir kola aroması elde edersiniz hem de farklı bir görsel yakalamış olursunuz. Yine süttede olduğu gibi buz koyarak daha serin bir lezzet yakayabilirsiniz.

Doğal Meyveli Nargile

Hem sütte hemde kolada gerçek aromanın keyfini çıkarabilirsiniz ancak bunların dışında yaygın olarak kullanılan doğal meyve aromalarınıda deneyebilirsiniz. Bu kez nargile şişenize yine su koymalısınız ve nargile ser borunuzu takmadan nargile şişenizin üst kısmından sığacak büyüklükte meyveleri dilimleyerek suya ilave edebilirsiniz. Bu sayede doğal meyve aroması elde etmiş olursunuz. Bu karışımda da buz ilave etmeniz tavsiye edilir.
Meyve karışımı için kullanabileceğiniz meyvelere gelirsek aslında bu biraz sizin damak zevkinize kalmış bir durum ancak öneri olarak birkaç meyveyi sizinle paylaşacağım. Meyve önerilerimizi şöyle sıralayabiliriz; portakal, mandalina, muz, ananas, kivi, erik, elma, armut, çilek, böğürtlen, üzüm, karpuz, kavun, vişne, kayısı, avakado daha yüzlerce meyve sıralayabiliriz.
Bütün bu karışımlarda miktarı siz istediğiniz oranda ayarlayabilirsiniz. Kola ve sütte tıpkı su ile yapıldığındaki gibi ser borusunu 1-2 cm den fazla geçmemeli. Bunlara ek olarak nargilenizi led ışık ile alttan aydınlatarak hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Eğer bir Oduman Nargileye sahipseniz nargile malzemeleri bölümümüzden led aydınlatma edinebilirsiniz.
Yeni makalelerde görüşmek dileğiyle. Hoşçakalın...

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.