Yeni Başlayanlar İçin Nargileye İlk Adım

Yeni Başlayanlar İçin Nargileye İlk Adım

28 Nisan 2020
Nargileye yeni başladınız ancak bu konu hakkında pek fazla bilgiye sahip değilsiniz bir nargile satın alacaksınız fakat hangi nargileyi satın alacağınızı bilmiyorsunuz o halde bu makale tam size göre. Bugüne kadar nargileyi hep kafelerde içtiniz ve artık eve bir nargile almanın vakti geldi ancak hangi nargileyi nereden alacaksınız? Nasıl bir nargile alacaksınız? Bunun gibi birçok soruya bu makalemizde cevap vermeye çalışacağız.
Birçok insan nargile ile önce kafelerde ve arkadaş ortamlarında tanışır. Bu tanışma sonrası birçok insan acaba eve bir nargile alsam nasıl olur diye düşünür. Ancak bu konu hakkında oluşan kafa karmaşıklığı sizi yanlış ürün ve yanlış malzeme almaya sürükleyerek nargile sevginizin erken bitmesine neden olabilir. Bunun gibi hüsranla sonuçlanan bir olay yaşamak istemiyor evde keyifle nargilenizi içmek istiyorsanız bu konuda yeterince bilgiye sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir.
Kafelerde yapılan nargileler işin ustaları tarafından yapıldığı için size keyifli geldi ancak evde bilinçsizce yapılan bir nargile aynı lezzeti vermeyebilir. Bunun için sizlere altın değerinde bilgiler vereceğiz. Eğer siz de evde keyifli bir nargile içimi yakalamak istiyorsanız önce iyi bir nargile ve iyi malzemeler şarttır. Özellikle bu işe yeni başlayanların üzerine eğilmesi gereken birincil konular nargile ve tütün seçimidir. Yeni başlayan birçok insan bu konuyu atlar ve sadece başlangıç için ucuz bir nargile tercih etmeye çalışır ve birçoğu mutsuz olur. Başlangıçta ucuz bir nargile alayım eğer seversem daha iyi bir nargile satın alırım mantığı doğru bir yaklaşım değildir. Ucuz nargile ve ucuz nargile malzemeleriyle hazırlanmış bir nargile kafelerde içtiğiniz nargilelere hiç benzemeyebilir.
Öncelikle temel olarak iyi bir marka araştırması yapın ve kafanızda oluşan markalardan bir tercih yapın. Bu konuda dikkat etmeniz gereken başlıca hususlar; taşınabilirlik, iyi tasarlanmış bir ürün, kaliteli cam ve metaller kullanılmış ürünler dolayısıyla sağlamlık ve uzun ömürlülük gibi konulara mutlaka özen göstermelisiniz. Örneğin sürekli seyahate çıkıyorsanız ve sabir biyerde içmiyor gittiğiniz heryere nargilenizi de götürmek istiyorsanız o zaman sizin için en uygun ürün taşınabilir çantalı bir nargile satın almaktır. Diyelim ki iyi bir araştırma yaptınız yada bir arkadaşınızın önerisi ile alacağınız nargileyi belirlediniz ancak nargile aldığınızda tüm herşeyi satın almış olmazsınız. Lüle, tütün, maşa, köz makinesi gibi almanız gereken temel ve yardımcı birçok nargile malzemeleri bulunur. Lüle ve tütün seçimi nargile seçiminden sonra en fazla dikkat etmeniz gereken ürünlerdir.
Özellikle tütün konusundan bahsetmek gerekirse ülkemizde son yıllarda sahte tütün ürünleri oldukça yaygındır. Mutlaka iyi ve sahte olmayan bir tütün seçtiğinizden emin olun Piyasada tanınmış olan birçok tütün markası vardır. İnternette araştırma yaptığınızda tütün markaları ile ilgili oldukça fazla içerik bulabilirsiniz o nedenle biz bu konuya derinlemesine girmeyeceğiz. Eğer alacağınız nargile tütünü markasını belirlediyseniz bir sonraki aşama hangi aromaya sahip tütünleri tercih edeceğiniz konusudur. Bu kişiye göre değişiklik gösterebilir ancak çokça tercih edilen aromalar elma, nane, anason, karpuz, çilek, kavun gibi birçok aroma bulunur. Siz zevkinize göre bir veya birden fazla tütün alarak bir karışım yapabilirsiniz.
Son olarak lüle konusunada kısaca değinmek gerekirse lüle de tıpkı tütün gibi aslında göreceli bir üründür. Lüleler genellikle büyük, küçük hazneli olarak değişirler. Kafelerde kullanılan büyük lüleler 2-3 saat gibi daha uzun süreli içimler için uygundur ancak eviniz için böyle bir lüle satın almasanız da olur. Daha yüzeysel 1-2 saat sorunsuz olarak içebileceğiniz derin olmayan lüleleri tercih edebilirsiniz.
Nargile nasıl hazırlanır nelere dikkat edilmelidir gibi konular hakkında bilgi almak istiyorsanız blogumuzdaki diğer makalelere gözatabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.